Zajištění komplexních služeb v oblasti informačních technologií

SSL certifikát a HTTPS

Důvěryhodný a bezpečný web

Instalace SSL certifikátu na hostingu umožní, aby Váš web mohl fungovat na protokolu https. Ten oproti základnímu komunikačnímu protokolu http zajistí šifrovaný přenos dat. Jedná se tedy primárně o bezpečnostní prvek. Pokud web pracuje se zadáváním jakýchkoli registračních či přihlašovacích údajů, je díky komunikaci přes https zajištěna diskrétnost odesílání těchto informací. Případní útočníci je tak nemohou jednoduše přečíst.

Optimalizace pro webové vyhledávače

Přístup k webovým stránkách prostřednictvím šifrovaného spojení patří dnes již prakticky ke standardu. Klíčoví hráči na trhu webových prohlížečů v čele s Google Chrome nepřímo tlačí na provozovatele webových stránek k jeho zavedení. Prohlížeč Chrome např. v adresním řádku u webu načteného přes nešifrovaný protokol varuje, že zobrazená stránka je nezabezpečená. Nezanedbatelný je také fakt, že vyhledávač Google už delší dobu zvýhodňuje ve svých výsledcích weby, které jsou na https. Implementace SSL certifikátu je tedy i pomocníkem při optimalizaci pro webové vyhledávače (SEO). Ve výsledcích vyhledávání Vám zajistí jistější pozice.

Náhled
Takto se web bez zavedeného SSL certifikátu zobrazuje v hlavních prohlížečích - Chrome, Firefox, Edge, Explorer.

Reklamní systémy Sklik a Google Ads

Pokud využíváte PPC reklamy od Seznamu či Googlu, s nazením SSL certifikátu rozhodně neváhejte. Bez https totiž nebudete moci využívat důležité reklamní funkce. Seznam.cz ve svém článku Nejvyšší čas k přechodu na protokol HTTPS (19. 12. 2019) upozorňuje: „S aktualizací prohlížeče Google Chrome, ke které dojde zkraje února příštího roku, však v tomto nejrozšířenějším prohlížeči pravděpodobně dojde k zablokování měření konverzí a znemožnění využití retargetingu u inzerentů, kteří mají dosud weby na základním HTTP.“

HTTPS a nastavení serveru

Při zavedení SSL certifikátu je třeba na serveru správně nastavit přesměrování. Webové vyhledávače vnímají tuto změnu jako zcela novou adresu, i když se vlastně jedná jen o doplnění jediného písmenka v názvu protokolu (z http:// na https://). Novou variantu adresy je pak třeba opravit také v reklamních systémech, na sociálních sítích a hlavně v nástrojích webové analytiky. Při přechodu webu na https je tedy nutné ohlídat řadu technických parametrů.

Kinet Vám pomůže

Aktuálně tedy nabízíme zakoupení a implementaci SSL certifikátů na všechny webové stránky provozované na našem hostingu.

K dispozici je např. certifikát Rapid SSL:
- 1 rok na 1 doménu / 490 Kč
- 2 roky na 1 doménu / 790 Kč

Instalace a nastavení serveru:
- paušální jednorázový poplatek 490 Kč za 1 doménu

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

KINET s.r.o. 2012-2020