Zpětný odběr elektrozařízení

Postaráme se o bezplatnou ekologickou likvidaci baterií a elektrospotřebičů

Ve spolupráci se společností REMA Systém zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení a jeho následnou recyklaci nebo ekologickou likvidaci. Tuto službu poskytujeme firmám i domácnostem zdarma.

Elektrozařízení nepatří do směsného odpadu, protože obsahuje nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo nebo kadmium, ale i velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.

Můžete k nám přivézt své vysloužilé mobily, počítače, monitory, tiskárny, nabíječky, baterie nebo prázdné tonery. Nebude vás to stát víc než trochu času a významně tím přispějete k ochraně životního prostředí.

Likvidace elektroodpadu Králův Dvůr

Co lze bezplatně odevzdat?

Seznam elektrozařízení dle nového zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností, která u nás můžete odevzdat:
  • Obrazovky, monitory a zařízení obsahující obrazovky o ploše větší než 100 cm2 (např. monitory, televize, tablety, notebooky, čtečky knih)
  • Velká zařízení, jejichž kterýkoli vnější rozměr přesahuje 50 cm (např. domácí spotřebiče, zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, spotřební elektroniku, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu)
  • Malá zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm (např. malé domácí spotřebiče, spotřební elektronika, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu)
  • Malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm
  • Akumulátory a baterie