Zajištění komplexních služeb v oblasti informačních technologií
Novinky

Novinky

01.08.2017

Spustili jsme druhou verzi HbbTv aplikace Prima Letáky

 

Na podzim roku 2016 jsme uvedli v provoz první verzi HbbTV letákové aplikace. Provoz jsme považovali víceméně za pilotní/zkušební a byli jsme sami zvědavi, jaký bude zájem uživatelů chytrých televizí o prohlížení letáků v televizním prostředí a zájem inzerentů oslovovat své zákazníky touto cestou. Nyní můžeme říci, že vše dopadlo nad naše očekávání. Naši aplikaci navštívilo od jejího spuštění více než 2.5 milionu TV diváků, v aplikaci pravidelně inzerují řetězce jakými, jsou LIDL, Albert, Decathlon, Sconto, Makro a další…

Vzhledem k těmto skutečnostem jsme s o to  větší radostí pracovali na druhé, zcela předělané, verzi letákové aplikace a nyní ji spouštíme na všech kanálech FTV Prima.
K nalezení je v Prima Play pod názvem Prima Letáky.

Uživatel má nově možnost ukládat letáky do oblíbených, filtrovat je podle značky a kategorie nebo používat lupu pro zvětšení jednotlivých stránek.

Změnám neunikla ani administrace, která by nyní měla být pro inzerenty ještě intuitivnější a příjemnější na obsluhu.
Za zásadní vylepšení považujeme napojení na zcela nové statistiky přístupu vytvořené přímo pro HbbTV prostředí a měření HbbTV aplikací. HbbTV prostředí má svá specifika a ta se musí při měření statistik zohlednit. Všudypřítomné Google Analytics, které jsou primárně určeny pro web, nejsou pro HbbTV prostředí příliš vhodné. Náš systém sledování statistik v HbbTV prostředí je otevřený a jdou na něj napojit aplikace třetích stran.
O tom ale až někdy příště.

Prima Letáky jsou další možností, jak se seznámit s akční nabídkou řetězců elektronicky. Tedy šetrněji k životnímu prostředí, než je tomu v případě klasických tištěných letáků.
Bylo by hezké, kdybychom se tímto způsobem dokázali zbavit tisíců tun odpadu (150 kg papíru ročně na osobu), který nám tu vzniká každý měsíc, týden, a mnohdy i bezprostředně potom, co svůj leták vyndáte ze schránky.
hbbtv_prima letaky
KINET s.r.o. 2012-2020